Projekt Višňovka B

Popis

Projekt „Višňovka“ je umístěn na rovinatém pozemku v intravilánu malebné obce Horoměřice, která leží v otevřené krajině lemované údolími Šáreckého a Únětického potoka a údolím Vltavy při severozápadní hranici hlavního města Prahy, jež spadá do okresu Praha- západ. Obec obklopuje volná krajina s remízky, poli a zelenými stráněmi nebo široké pásy lesa. V okolí se nachází turisticky značené stezky a cyklotrasy, vedoucí do Divoké Šárky, přes hřeben Kozích hřbetů do Tichého údolí nebo na hrad Okoř. Nové byty v Horoměřicích budou na dosah Prahy ( 10 min na metro A , 25 minut na Václavské náměstí). Zastávka, odkud jezdí tři autobusové linky č.316 , 355 a 356 na metro ,  je jen pár kroků od projektu. Mezinárodní letiště Václava Havla je vzdušnou čarou 5 kilometrů, nezanedbatelná výhoda je také velmi snadná dostupnost autem na vnější pražský okruh.

Více informací

Další informace

Přímo v obci Horoměřice je široká občanská vybavenost (mateřské školky, základní škola a centrum pro maminky s dětmi, zdravotní středisko, veterinární klinika, autoservis, supermarket, mnoho místních obchůdků, pekárna, restaurace, pošta, knihovna s galerií, sportovní zařízení a další).

Projekt Višňovka je tvořen šesti bytovými domy s  označením A až F. V každém domě bude zpravidla 28 bytů. K bytům bude náležet společná parková plocha.

Dotčené území vymezují ulice Karla IV., Husova a Žižkova.  Máte na výběr z nejvíce žádaných velikostí a dispozic bytů od 2+kk až 4+kk, jejichž výměra se pohybuje od 40 m2 do 117 m2. Výměry bytů v ceníku jsou uvedeny dle nařízení č.366/2013 Sb.

Všechny domy mají 4 nadzemní podlaží a 1 podzemní podlaží s garážovými stáními, sklepními kójemi a technickým zázemím pro dům.

K naprosté většině bytových jednotek náleží balkón/terasa a jedno podzemní garážové stání, výjimečně venkovní parkovací stání a dále sklepní kóje.

Ceny balkonů/teras, parkovacích stání a sklepní kójí náležejícím k jednotlivým bytům je započtena v kupní ceně bytu. V omezeném počtu budou navíc k prodeji i venkovní parkovací stání a je počítáno i se společným parkovacím stáním pro všech 6 bytových domů.

ENERGETICKÁ NÁROČNOST BUDOVY  je velmi úsporná třídy B.

Dokončení 1. etapy, tj. domů A a C, se plánuje na jaro 2021.

Autorem architektonického návrhu je ateliér A8000.

                                           

Obecně:

Bytový dům s jedním podzemním a čtyřmi nadzemními podlažími. Bytový dům má jeden vstup pro pěší a jeden vjezd pro auta.  Nejvyšší podlaží je ustupující s terasami. Většina bytů má balkón nebo terasu, byty v přízemí většinou s terasou. Ke všem bytům je přirazen minimálně jedno parkovací stání v podzemí nebo na terénu. Objekty jsou napojeny na inženýrské sítě: vodovod, kanalizaci, silnoproud, plyn.

Konstrukce svislé:

Konstrukce domu je stěnová z monolitického železobetonu s vyzdívkami.

Konstrukce vodorovné:

Železobetonové stropy.

Povrchy vnitřní:

Stropy – sádrová omítka, Stěny – sádrová omítka

Povrchy vnější:

Vnější kontaktní zateplovací systém (ETICS). Povrchová úprava je bílá omítka. V nejvyšším podlaží může být provětrávaná fasáda.

Podlahy v bytech:

Samonivelační anhydritové potěry.

Podhledy v bytech:

Sádrokartony jen v sociálních zařízeních.

Práce truhlářské:

Okna jsou dřevěná, typ Eurookno, systémové z lepených lamel, v barvě antracit. Vstupní dveře do bytů bezpečnostní s požární odolností. Kování je klika s koulí. Dveře vnitřní plné nebo prosklené, hladké bílé, obložková zárubeň, kování.

Konstrukce zámečnické:

Poštovní schránky, čistící zóna ve vstupu do domu – vše v společných prostorech domu, zábradlí.

Dlažby:

Keramická dlažba 60x60cm – sociální zařízení, technická místnost v bytech. Betonová dlažba 60x40cm, tl. 40 mm – Terasy a balkony

Obklady:

Keramický obklad 30x60cm – sociální zařízení (obloženo do výše obložek dveří a na WC do výšky 150 cm).

Podlaha obytných místností:

Třívrstvá dřevěná lamela tl. 13 mm s dubovým povrchem.

Malby:

Otěruvzdorné bílé.

Výtahy a schodiště:

Osobní výtah, 5 stanic, pro osoby se sníženou pohyblivostí a orientací. Schodiště jsou dvouramenné s mezipodestou.

Zdravotně technické instalace:

Vodovodní potrubí plastové, zařizovací předměty – baterie stojánková, páková (vany, umyvadla, sprchy), sprchový set chrom, vany a vaničky bílé plast, umyvadla bílá keramická, sifon chrom. WC závěsné bílá keramika, podomítková splachovací nádrž, nástěnné ovládání.

Vytápění:

Centrální vytápění a ohřev TUV z kotelny umístěné v 1 PP pomocí dvojce kondenzačních kotlů o výkonu 2x 45 kW. Desková otopná tělesa včetně termostatického ventilu s hlavicí, žebříková tělesa v koupelnách. Rozvaděč otopné vody s měřičem tepla řízený regulátorem teploty.

Vzduchotechnika:

Větrání koupelen a WC – ventilátory. Příprava pro napojení digestoří (max. 300 m3/hod, externí tlak max. 250 Pa) v prostoru kuchyní. Příprava pro montáž klimatizace jednotek ve 4. nadzemním podlaží. Garáže je větraná nuceně s odtahem na střechu, prostory sklepních kójí jsou také nuceně větrány, detektor CO, světelná tabule.

Elektro silnoproud:

Rozvaděče, svítidla – společné prostory. Elektroměry pro jednotlivé byty na chodbách.

Elektro slaboproud:

Sdružená televizní anténa, anténa pro příjem pozemních stanic a příprava pro satelitní příjem. V každé obytné místnosti sdružená zásuvka pro TV, SAT, data. Příprava pro domácí videotelefon, u vstupu do domu tablo s kamerou, v bytech hlasový komunikátor.

Kuchyň:

Příprava pro napojení kuchyňské linky (voda, kanalizace, VZT, elektroinstalace).

 

Standard je pouze informativní a obecný, může se měnit dle typu bytu.